Zdrowie na co dzień
            
Uzdrawiające ssanie oleju
Asystent Kijowskiego Instytutu Hydromelioracyjnego N. Timofiejewicz Karnauch jako pierwszy publicznie podzielił się swoim doświadczeniem i refleksjami na temat leczenia olejem. Ukraiński uczony zaobserwował u siebie prozdrowotne działanie ssania oleju roślinnego.

Według N. Timofiejewicza Karnaucha ssanie oleju nie tylko usuwa wszystkie niepotrzebne, martwe substancje, niszczące organizm, ale także pozwala leczyć komórki, tkanki oraz wszelkie narządy. Naukowiec dostrzegł ścisłą zależność między stosowaniem terapii olejem a wyleczeniem z zapalenia zatok szczękowych oraz z przewlekłego schorzenia krwi. Poza tym N. Timofiejewicz Karnauch jest zdania, że olejem można leczyć takie dolegliwości jak: bóle głowy, gardła i zębów, zapalenie zakrzepowe żył, mózgu, zatok bocznych nosa, dziąseł, parodontozy, schorzenia żołądka, jelit, serca, płuc, wątroby, choroby kobiece oraz zesztywniające zapalenie stawów.

Do leczenia olejem najlepiej nadaje się olej słonecznikowy bądź oliwa z oliwek. Olej musi być świeży, powinien być wyprodukowany najwyżej przed miesiącem. Ssanie oleju można wykonywać nawet trzy razy dziennie, uzależnione jest to od stopnia zaawansowania choroby. O częstotliwości decyduje się samemu, kierując się intuicją. Leczenie należy stosować tak długo, dopóki nie wystąpi wyraźna poprawa stanu zdrowia. Na początku kuracji może wystąpić nieznaczne pogorszenie samopoczucia, nieraz z podwyższoną temperatura ciała. Jest to jednak stan przejściowy. Przy ostrych procesach zapalnych poprawa następuje bardzo szybko, przy chronicznych schorzeniach na efekt metody często trzeba czekać kilka miesięcy.

Świeży olej roślinny najlepiej ssać rano, tuż po przebudzeniu się, przed myciem zębów i na czczo. W tym celu wystarczy łyżeczka oleju. Należy ssać w przedniej części jamy ustnej, przepuszczając go między zębami. Z początku olej staje się gęsty, później przyjmuje rzadszą konsystencję i białą barwę. W żadnym wypadki nie wolno oleju połykać. Proces ssania powinien trwać od 10 do 20 minut. Po tym czasie olej należy wypluć, ponieważ ma on mnóstwo zarazków. Jeśli olej nadal jest gęsty i żółty, świadczy to o zbyt krótkim procesie ssania, następnym razem należy go wydłużyć.

Źródło: www.zdrowienacodzien.pl/a-45-uzdrawiajace-ssanie-oleju/

Przeczytaj też
Sposoby leczenia dietą - superpokarmy
 
Najważniejsze wiadomości o homeopatii
 
Sposoby leczenia dietą - makrobiotyka
 
Newsletter
Zapisz się do bezpłatnego newslettera
Polityka prywatności    |    Regulamin    |    Kontakt    |    Reklama    |    Pozostałe nasze serwisy
Serwis Zdrowie Na Codzień ma charakter edukacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelki starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia i postępowania w przypadku chorób należy do lekarza. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
© Copyright 2014 ZdrowieNaCodzien.pl