Co jeść zamiast słodyczy?

0
120

Słodycze są jednym z najgorszych wrogów naszej sylwetki. Niestety miłośników słodkości jest bardzo wiele, niektórzy, można powiedzieć, że są nawet uzależnieni od słodyczy. Cukier uzależnia i to jest fakt. Nie jest łatwo odmówić sobie czekoladki czy ciasteczka do popołudniowej kawki. Słodkie rzeczy mają w sobie tę niezwykłą siłę przyciągania, która wielu osobom wręcz nie pozwala przestać ich konsumować.

Kuszące słodycze

Niektórzy po otwarciu czekolady nie potrafią skończyć na jednej lub dwóch kostkach, ale od razu muszą zjeść całą tabliczkę. Osoby, które chcą schudnąć, wyrzeźbić mięśnie albo po prostu zmienić coś w swoim stylu życia i zacząć się zdrowo odżywiać, zastanawiają się, co jeść zamiast słodyczy. I co ważne, jest to prawidłowo postawione pytanie. Bardzo ciężko byłoby zupełnie wyeliminować z diety słodycze, jeśli wcześniej normalnie je jedliśmy. Mogłoby się to udać na jakiś niedługi okres czasu, ale istnieje ryzyko, że potem nie wytrzymalibyśmy tego napięcia psychicznie i rzucilibyśmy się łapczywie na czekoladę lub paczkę ciastek i zjedli wszystko na raz. Dlatego dużo lepszym sposobem jest zastąpienie tej kategorii żywieniowej czymś zdrowszym.

Zatem co jeść zamiast słodyczy?

Przede wszystkim owoce. Owoce są idealnym zamiennikiem zwykłych, chemicznych i niezdrowych słodyczy. Owoce oczywiście również zawierają cukier, ale są to naturalnie występujące cukry, a nie sztucznie dodane, jak to jest w przypadku na przykład czekoladowych batoników. Ponadto owoce są znakomitym źródłem błonnika, witamin i minerałów, dlatego nie powinno ich zabraknąć w naszej codziennej diecie. Świetną opcją zastępczą dla batona może być chociażby banan, który, jeżeli będzie już dojrzały, z brązowymi plamkami, jest naprawdę słodki. Jedną z największych naturalnych słodkości są z kolei świeże daktyle. Wiele osób zna te owoce w postaci suszonej, ponieważ w takiej są popularniejsze, warto jednak spróbować ich świeżej wersji. Cechują się one poziomem słodyczy podobnym do cukierka, przez co naprawdę ciężko jest zjeść kilka na raz i się nie zasłodzić. Pamiętajmy także, aby większość owoców które jemy, jeśli to możliwe, spożywać ze skórką. Najczęściej to właśnie w niej lub w jej najbliższej okolicy znajduje się najwięcej drogocennych składników odżywczych. Nie zapominajmy również, że we wszystkim najważniejszy jest umiar i nawet kiedy już wiemy, co jeść zamiast słodyczy, nic się nie stanie jeśli raz na jakiś czas zjemy ciastko lub czekoladkę. Świetnie byłoby, jeżeli byłaby to czekolada gorzka o zawartości kakao co najmniej 70%, na kostkę takiej czekolady można sobie pozwolić nawet każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here