Jak skutecznie odstraszyć komary?

Nikt nie lubi małych krwiopijców brzęczących nad uchem, gdy tylko zrobi się ciemniej. Komary atakują przede wszystkim w ogrodzie i nad wodą, ale chętnie wchodzą też do domu. Wystarczy jedno ugryzienie, aby pojawiły się nieprzyjemne objawy, świąd jest nieraz nie do wytrzymania, ofiara drapie się aż do uszkodzenia naskórka. Pora zastanowić się nad tym, jak pozbyć się problemów z komarami w sypialni i móc poruszać się na zewnątrz bez obawy przed ugryzieniami. Na szczęście komary nie muszą spędzać snu z powiek, jest wiele skutecznych metod walki z nimi.

Komarom mówimy STOP, czyli jak uchronić się przed ugryzieniami?

Skuteczne preparaty na komary nie muszą być drogie, można przygotować je nawet samodzielnie. Oczywiście nie brakuje też gotowych już rozwiązań, co dla wielu osób będzie dużym ułatwieniem. Środki przeciw komarom można kupić niemalże wszędzie, są powszechnie dostępne w każdej aptece czy nawet w markecie. Komary są problematyczne zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Nie można niestety się ich całkowicie pozbyć, ale warto przynajmniej znać metody walki z nimi, aby nie być ciągle przez nie kąsanym. Osoby mieszkające w pobliżu lasu lub zbiornika wodnego są szczególnie narażone na ataki tych małych krwiopijców. Z naturalnych sposobów na komary polecić można przede wszystkim stosowanie olejków eterycznych. Jest wiele zapachów, które skutecznie odstraszają te owady: rozmarynowy, eukaliptusowy, geranium, cedrowy, lawendowy, bazyliowy, tymiankowy, paczulowy, goździkowy, cytrynowy. Można połączyć je z olejem bazowym i smarować skórę, rozpylać w dyfuzorze lub zrobić z nich mgiełkę w butelce z atomizerem.

Warto też mieć w domu różne rośliny odstraszające komary, można je postawić na parapecie i w miejscu wypoczynku. Bazylia w doniczce, mięta, kocimiętka i pelargonia nie będą mile widziane przez komary. Nie lubią one też zapachu wanilii, selera, cebuli i czosnku, dlatego warto te produkty ułożyć na talerzu przy oknie, podobnie działają liście pomidora. W przypadku problemów z komarami warto zaopatrzyć się w różne preparaty do smarowania i spryskiwania, mogą mieć formę sprejów, płynów czy aerozoli. Świetnie sprawdzają się również świece zapachowe, lampy odstraszające komary, elektrofumigatory wkładane do kontaktu. Świetnie działają też plastry z mikrokapsułką o zapachu citronella, które po zgnieceniu kapsułki wydzielają zapach odstraszający komary na odległość nawet metra, działają przez kilka godzin. Nie brakuje płynów owadobójczych, które uśmiercają komary trującymi dla nich gazami. Fumigatorami warto spryskiwać pomieszczenia, z kolei modele w formie spirali świetnie sprawdzają się na tarasie czy balkonie. Na oknach można zamontować również specjalne siatki przeciw owadom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.