Jak zadbać o zdrowie w dobie pandemii?

Pandemia COVID-19 uświadomiła ludziom, jak ważne jest zdrowie. Możemy o nie dbać na wiele sposób, a regularne badanie się jest jednym z nich. Oprócz wizyt u lekarza częściowo samodzielnie możemy monitorować swój stan zdrowia. Pomagają w tym proste urządzenia do domowej opieki medycznej, które warto, żeby działały bez zarzutu. Dlatego szukając urządzeń ułatwiających domową opiekę zdrowotną warto skorzystać z oferty sklepu Medisana, który cechuje długoletnie doświadczenie w ich produkcji.

Jeśli mogę – zapobiegam

W byciu zdrowym może pomóc właściwa dieta, regularna aktywność fizyczna, ograniczanie używek. Podczas pandemii niezbędne są dodatkowe środki ostrożności. Oprócz zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i powierzchni możemy stosować regularny pomiar temperatury. Niektóre termometry niestety nie są precyzyjne, przez co łatwo przeoczyć początek choroby. Żeby uniknąć nierzetelnych pomiarów, warto kupić urządzenie od producenta specjalizującego się w sprzętach medycznych tak jak Medisana. Jest wtedy większa szansa, że zauważymy rozwijającą się infekcję i będziemy w stanie szybko zadbać o bezpieczeństwo własne i innych.

Bezpieczeństwo, gdy zachoruję

Jeśli zachorujemy, mimo działań zapobiegawczych musimy zachować się odpowiedzialnie. Po pierwsze skontaktować się z lekarzem, żeby ocenił, czy powinniśmy zrobić test na obecność koronawirusa. Po drugie, póki nie wiemy, co nam dolega ograniczyć kontakty z innymi. Jeśli okaże się, że jesteśmy chorzy, należy pozostać w domu i odbyć izolację. Z uwagi na częste problemy krążeniowo-oddechowe wśród pacjentów zarażonych koronawirusem, podczas choroby powinniśmy sprawdzać swój puls i saturację krwi. Pulsoksymetry marki Medisana robią to bez zarzutu. Czas ich wysyłki to zaledwie paręnaście godzin, więc jeżeli zachorujemy niespodziewanie, bardzo szybko będziemy mogli kontrolować swój stan zdrowia.

Co jeszcze mogę zrobić

Według specjalistów konkretne choroby współistniejące z COVID-19 zwiększają ryzyko powikłań, a nawet śmierci po zarażeniu się koronawirusem. Tym chorobom sprzyja nadciśnienie tętnicze, powszechne wśród Polaków. Dlatego tak ważna zdaniem lekarzy jest kontrola ciśnienia tętniczego krwi w czasie pandemii. Warto zaopatrzyć się w sprzęt do pomiaru ciśnienia. Ciśnieniomierze Medisana cechuje wysoka precyzja i wiarygodność. Dzięki temu będą pomocne w kontrolowaniu stanu zdrowia. Dzięki automatycznej klasyfikacji wyników pomiarów zgodnie z wytycznymi WHO, szybko będziemy wiedzieli, czy nasze ciśnienie tętnicze jest w normie. Odpowiednia prewencja, a także zaopatrzenie się w kilka prostych sprzętów może pomóc nam lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *