Makijaż u kobiet – kiedy trzeba się malować?

W ostatnim czasie mocno rozbrzmiała kwestia tego, kiedy makijaż u kobiety jest czymś “wymaganym”. Takie stwierdzenie zostało podniesione na forum publicznym. Wtedy właśnie zorientowano się, że makijaż u kobiet jest czasem kwestią obowiązkową. Dlaczego kobiety do pracy np. z klientami muszą się malować, a mężczyźni nie? Przecież obie płci są ponoć równe! Choć wymaganie makijażu nie jest na papierze, to uwarunkowania kulturowe tego właśnie oczekują od kobiety. Dziś postaramy się przedyskutować tę kwestię, a także skupić się na tym, żeby makijaż był po prostu przyjemnością.

Czy można wymagać makijażu od kobiety?

Słowo “wymagać” jest tutaj dość kontrowersyjne. O ile dress code w pracy jest czymś naturalnym i tyczy się każdego, to wymaganie makijażu nie jest. W końcu makijaż tyczy się jedynie kobiet. Nie chodzi tu przecież o bycie zaniedbanym, choć w wielu sytuacjach, gdy kobieta pojawi się bez makijażu, wiele osób traktuje to jako brak zaangażowania czy dbania o siebie. Niestety, ale takie stereotypy są krzywdzące, a podziały niezdrowe. Jeśli więc jesteś narażony na takie traktowanie, to nie bój się mówić głośno, że nie jest to normalne!

Makijaż to przyjemność – używaj go, gdy tego chcesz

Dbanie o siebie, a także używanie makijażu, powinno być przyjemnością. Nie traktuj tego jako niemiły obowiązek. Maluj się wtedy, kiedy chcesz i tego potrzebujesz! Makijaż może być naszą ozdobą. Wcale nie musi być mocny i doskonały! Każdy maluje się tak, jak chce. Warto postawić na kosmetyki, z którymi łatwo się pracuje i najbardziej nam odpowiadają. Mowa tu o kolorystyce czy też rodzaju produktu, który najbardziej lubimy używać. Dla jednej osoby będzie to rozświetlacz, dla inne róż, dla jeszcze innej coś do brwi! Odwiedź stronę http://kosmetykoholiczka.pl/ i wybierz coś dla siebie!

Z makijażem czy bez – zawsze jesteś piękna

Jedne kobiety uwielbiają makijaż i nie wyobrażają sobie dnia bez niego. Z drugiej strony są panie, które nie lubią i nie chcą go używać. Obie strony mają do tego pełne prawo i mogą żyć tak, jak chcą! Kwestia makijażu nie powinna być sporna czy podnoszona w dyskusjach. Niech każdy żyje po prostu tak, jak chce – bez wytycznych, jak ma to robić! Makijaż może być bardzo pomocny w momentach, gdy chcemy wyglądać nieco inaczej czy po prostu chcemy podkreślić swój wygląd. Może być też motywacją do działania czy możliwością wyrażenia się artystycznie. Obojętne, jaki ma cel, zawsze powinien po prostu cieszyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *