Podniesienie biustu nićmi – na czym polega zabieg?

Metod modelowania biustu jest wiele i nie tylko muszą być one związane z powiększaniem piersi implantami. Aby biust wyglądał pięknie, czasem wymaga jedynie drobnej korekcji – dodania objętości lub podniesienia. Dla tych pań, które chciałyby uzyskać naturalne efekty poprawy wyglądu piersi, kliniki oferują często podniesienie biustu nićmi Aptos. Jest to zabieg, który tworzy podskórny biustonosz. Na czym polega? Przeczytasz w tym wpisie!

Podniesienie biustu nićmi – zalety

Każda z kobiet jest inna, różne są upodobania i preferencje względem wyglądu. Jedne panie lubią, kiedy piersi mają bardziej wyrazisty, zdecydowany kształt, inne cenią sobie naturalny, subtelny wygląd. I do tej drugiej grupy właśnie skierowany jest zabieg podniesienia biustu nićmi Aptos. Jest to procedura, która daje naturalne efekty. Piersi są bardziej uwydatnione, ale nie przerysowane. Rezultaty zabiegu są o wiele bardziej możliwe do przewidzenia niż w przypadku innych metod. Co więcej, zabieg odbywa się bez użycia skalpela – jest to zatem nieinwazyjna metoda, która nie wyłącza na długo z codziennych aktywności (w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych).

Podniesienie biustu – dlaczego warto

Biust, tak jak każda inna część ciała ulega procesom starzenia. Oznacza to, że skóra piersi staje się wraz z wiekiem wiotka, mniej elastyczna oraz obwisa pod wpływem działania grawitacji. Również po okresie karmienia piersią, biust staje się bardziej obwisły. Dla osób, które nie chcą zmieniać objętości piersi, rozwiązaniem jest podniesienie biustu nićmi Aptos. Lekarz podczas zabiegu dokonuje tylko kilku niewielkich cięć, poprzez które wprowadzane są nici. Jedna nić prowadzona jest ponad obojczykiem, następnie do niej dołączane są kolejne nici, tak aby utworzyć sieć połączonych ze sobą pętli. W ten sposób zostaje utworzony tzw. podskórny biustonosz. Biust wskutek podniesienia nićmi wygląda bardziej młodzieńczo.

Przygotowanie do zabiegu

Co należy wiedzieć przed podniesieniem piersi nićmi? Tak naprawdę jest to zabieg, który przeznaczony jest tylko dla niektórych pań – mogą poddać się mu tylko kobiety, które posiadają rozmiar miseczki do niedużego C. Wszystko dlatego, że nici mają określoną zdolność do utrzymania wagi piersi. Efekty zabiegu, które można osiągnąć są piękne, ale subtelne. Nie jest to zatem też zabieg dla pań, które liczą na spektakularną metamorfozę, ale raczej dla tych, które cenią naturalne odmłodzenie biustu. Przed zabiegiem podniesienia biustu nićmi należy zgłosić się na konsultację oraz wykonać szereg podstawowych badań. Te pacjentki, które już przekroczyły 40 rok życia, muszą wykonać również badanie USG piersi.

Po zabiegu

Podniesienie biustu nićmi należy do zabiegów dużo mniej inwazyjnych niż metody chirurgiczne. Pacjentka powinna przez 3 miesiące nosić specjalny modelujący biustonosz i przez kilka tygodni ograniczyć aktywność fizyczną. Jednakże tak naprawdę nie jest ona wyłączona na długo z codziennych aktywności – do pracy można wrócić po około 2 dobach.