Ruch to samo zdrowie

0
224

Setki artykułów, stron gazet czy nawet książek. Godziny konferencji, przemów, wywiadów, wykładów i jeszcze Bóg wie czego a wszystko to na temat zdrowia. Teraz już o zdrowie nie dba się dla samego zdrowia, teraz jest moda na zdrowy tryb życia. I bardzo dobrze, dzięki temu my sami czujemy się lepiej, pracujemy efektywniej, cieszymy się długim i jakże by inaczej, zdrowym życiem.

Do przesady

Jednak nie czy aby troszeczkę, ale taką tycią troszeczkę nie przesadzamy przypadkiem? To jakaś dieta cud, dieta tysiąca kalorii, dieta tak, owaka. Do tego całe tony suplementów, witamina D, magnez, żelazo, biotyna. Za niedługo będziemy faszerować się wodą z podpisem ,,suplement diety”. Jednak zaczyna się robić troszeczkę dziwnie. Tym bardziej, że do zdrowia wcale nie potrzeba aż tak wielu wydziwianych rzeczy.

Wysiłek fizyczny a zdrowie

Zapomnieliśmy już o starym, też jak mantrę klepanym sloganem ,,ruch to zdrowie”. I to jest najlepszy z wszystkich leków, suplementów i jeszcze nie wiadomo jakich kuracji razem wziętych. Więc co takiego dobrego ruch robi dla naszego ciała? Po pierwsze, zapobiega nadwadze, chociaż to jest tak oczywiste, że może przejdę od razu do ciekawszych rzeczy. A więc, ruch dobrze wpływa na prawidłową postawę ciała. Dzięki temu stoimy wyprostowani i wyglądamy znacznie pewniej siebie. Ale to nie wszystko, ponieważ mnóstwo chorób bierze swój początek od złej postawy ciała. Ale to jeszcze nie wszystko! Dzięki wysiłkowi fizycznemu limfa przepływa szybciej prze węzły chłonne co pozwala na efektywniejsze wyłapywanie drobnoustrojów. Więc ruch znowu ratuje nas od chorób. Ale jeśli komuś zależy na dobrych wynikach w nauce i myśli, że ruch jest stratą czasu, to mam dla Ciebie szokującą wiadomość. Ruch wspomaga pracę naszego mózgu. Podczas wysiłku fizycznego nasz mózg jest lepiej dotleniony i pracuje efektywniej. Więc lepiej zamiast spędzić kolejne 30 minut przed książkami, poćwicz chwilę, a twój mózg z radością przyjmie dawkę nowej wiedzy. Tak jeszcze napomnę, że podczas wysiłku fizycznego wydzielane są w naszym mózgu endorfiny- hormony szczęścia. Więc jeśli masz doła, idź pobiegaj a zobaczysz, że od razu Ci przejdzie. Teraz już wiesz, dlaczego ruch zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. Oczywiście ruch wspomaga też funkcjonowanie serca, płuc czy wzmacnia kości, jednak wypisywanie tych wszystkich rzeczy zajęło by mi to kilka godzin. Ale to tylko dobry dowód, że ruch to zdrowie. Więc nie przepłacaj i nie daj zarobić firmą farmaceutycznym i idź się trochę poruszać. Zapewniam, że przyniesie to znacznie lepsze efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here