Seniorze, zostań w domu – kampania społeczna

Geriatryczne Centrum Medyczne zapoczątkowało kampanię #seniorzezostanwdomu z myślą o naszych babciach i dziadkach, którzy w obecnej chwili są osobami w grupie najwyższego ryzyka ze względu na swój wiek i choroby współistniejące. Od odkrycia w Polsce pierwszego przypadku zarażenia minęło niespełna kilka tygodni, w dniu dzisiejszym liczba osób zarażonych to już kilka tysięcy i niestety zwiększa się ona każdego dnia. Naukowcy i lekarze od samego początku informują nas, że to osoby po 60 roku życia są najbardziej narażeni na zarażenie się koronowirusem i to niestety u tych właśnie osób śmiertelność jest najwyższa. Dlatego każdy z nas powinien zadbać o to, aby osoby starsze nie wychodziły z domów. Jednak nie będą w stanie przeżyć bez naszej pomocy…

Wolontariusze kampanii #seniorzezostanwdomu pomagają na wiele sposobów, najczęściej jest to dostarczanie zakupów, czy wyprowadzanie psa, a wszystko to żeby ograniczyć kontakt osób starszych z wirusem i uchronić ich przed potencjalnym zarażeniem. Każdy z naszych wolontariuszy jest wyposażony w wszelkie środki bezpieczeństwa oraz uzyskuje dokładne informację jakiej pomocy potrzebuje podopieczny naszej kampanii, dzięki czemu minimalizujemy możliwość zarażenia.

Jeśli chcesz zostać naszym wolontariuszem wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, znajdziecie pod tym linkiem:

Bardzoważne żeby podać w jakich godzinach jesteś dostępny i w jakiej lokalizacji jesteś w stanie pomóc, z pozostałymi informacjami to my skontaktujemy się z Tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *