Specjalistyczne Centrum Optyczne i Rehabilitacyjne – leczenie geriatryczne

Zdrowie to zdecydowanie najwyższa wartość w życiu. Wiedzą o tym najlepiej osoby starsze, którym z roku na rok organizm coraz bardziej szwankuje. Co wpływa na pogorszenie ich stanu zdrowia i jak mogą temu zapobiegać?

            Dlaczego seniorzy tak często chorują?

            Naturalne mechanizmy wewnętrzne człowieka to system skomplikowanych układów połączonych między sobą sieciami naczyń krwionośnych, nerwów i innych połączeń. Niestety, długość życia każdego człowieka jest zaprogramowana w jego genomie, oczywiście wyłączając zdarzenia nagłe, takie jak śmiertelne wypadki. Z biegiem czasu komórki człowieka ulegają stopniowej degradacji na skutek różnych czynników. Ciężka praca, przewlekły stres, nieprawidłowa dieta i brak ruchu, a także stałe narażenie na wszelkie infekcje, to czynniki ryzyka zmierzające ku stopniowemu „wypalaniu się” organizmu. Niemal każda choroba, tak jak głębokie skaleczenie, pozostawia na ciele ślady, i zdarza się, że te ślady nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie seniora pod względem zdrowotnym. Jeśli dołączyć do tego problemy natury psychicznej, które potrafią oddziaływać na wiele innych funkcji – mamy gotowy przepis na osobę starszą, schorowaną, której trudno pomóc.

            Leczenie geriatryczne – jak wygląda w Polsce?

            Polska służba zdrowia niestety pozostawia wiele do życzenia, co jest szczególnie smutne w odniesieniu do seniorów, którzy potrzebują jej usług coraz częściej. Główne jej problemy to długie kolejki do specjalistów, których jest po prostu zbyt mało. Do tego dochodzi brak refundacji na wiele specjalistycznych zabiegów, brak placówek, w których można je wykonać, co wiąże się z koniecznością dalekich dojazdów. Wizyty u lekarza na NFZ obarczone są koniecznością długiego czekania, i zwykle nie ma na nich czasu, by dokładnie przeanalizować historię choroby pacjenta i podjąć kompleksowe, ale zmierzające do poprawy stanu zdrowia leczenie. To rodzi również wśród personelu frustrację, dlatego wielu osobom polska służba zdrowia kojarzy się z antypatycznymi lekarzami i pielęgniarkami i brakiem realnej pomocy, zwłaszcza w pilnych przypadkach. To wszystko sprawia, że polscy seniorzy unikają jak tylko mogą chodzenia do lekarzy. Gdy leczenie jest skomplikowane, długotrwałe i kosztowne – rezygnują z niego, pogłębiając tylko zły stan swojego zdrowia.

            Jak Specjalistyczne Centrum Optyczne i Rehabilitacyjne pomaga seniorom?

            W Specjalistycznym Centrum Optycznym i Rehabilitacyjnym seniorzy, choć nie tylko oni, mogą znaleźć wszystko, czego potrzeba do pełnego wyzdrowienia lub przynajmniej uzyskania poprawy jakości swojego życia w przypadku zaawansowanej choroby przewlekłej. Placówka jest bardzo rozbudowana jeśli chodzi o zakres usług mieszczących się pod jednym dachem. Seniorzy znajdą tu nie tylko pomoc doświadczonych geriatrów, ale także lekarzy innych specjalności, w tym tak pożądanej kardiologii czy neurologii. Oprócz tego można tam otrzymać komplet badań laboratoryjnych oraz obrazowych, bez konieczności szukania tych usług w innych placówkach. Seniorzy potrzebujący rehabilitacji, specjalistycznego zabiegu, sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczenia, czy terapii psychologicznej lub dietetycznej również doświadczą tam pomocy pod tym względem.

            Dlaczego warto korzystać z kompleksowej pomocy medycznej?

            Wykupując okresowy abonament na korzystanie ze Specjalistycznego Centrum Optycznego i Rehabilitacyjnego można być spokojnym o opiekę medyczną własną lub swoich bliskich starszych osób. To wyjątkowy komfort – pozwalający korzystać bez kolejek i konieczności pozyskiwania skierowania ze specjalistycznych wizyt, w ciągu kilku dni. Wszelkie badania i zabiegi również wykonywane są na miejscu, dlatego wielu seniorów może przy okazji jednej wizyty załatwić wszystko, czego potrzebują, by poczuć się lepiej i sprawniej.

            Myśląc o szczęściu seniorów w swojej rodzinie lub własnym, nie można zapominać o sprawności fizycznej i umysłowej, która umożliwia korzystanie z pełni uroków jesieni życia. Szybka, a przede wszystkim skuteczna pomoc medyczna w ramach rozbudowanego abonamentu to duża ulga dla portfela i gwarancja spokoju osób, które najbardziej potrzebują wsparcia profesjonalistów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *