Szczotki i czyściki międzyzębowe – jak kompleksowo dbać o higienę jamy ustnej

Posiadanie pięknego uśmiechu jest możliwe tylko wówczas, gdy dbamy regularnie o higienę jamy ustnej. Bardzo często bywa tak, że zwykła szczoteczka oraz pasta do zębów nie wystarcza. Sprawdzonym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji uzębienia są odpowiednio dobrane szczoteczki międzyzębowe, które to potrafią dotrzeć we wszystkie trudno dostępne miejsca. Powinny one znajdować się na wyposażeniu każdej osoby, której zależy na posiadaniu zadbanych zębów.

Sczoteczka międzyzębowa a idealnie czyste zęby

Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, do których to nie jest w stanie dotrzeć włosie tradycyjnej szczoteczki, jest bardzo ważne. W tym celu warto sięgnąć nie tylko po sprawdzony płyn do płukania jamy ustnej, lecz także po odpowiedni czyścik międzyzębowy. Ten praktyczny i sprawdzony produkt zapewnia idealne wymiatanie resztek pokarmu i tym samym skuteczne usuwanie patogennej płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy poszczególnymi zębami.

Warto pamiętać o tym, że powierzchnie styku zębów są trudno dostępne i w związku z tym zazwyczaj omijane podczas tradycyjnego mycia zębów. A to z kolei prowadzi do próchnicy. Tymczasem regularne stosowanie szczoteczki międzyzębowej zapewnia zdrowy i piękny uśmiech na długi czas.

Budowa i zastosowanie szczoteczki interdentalnej

Szczoteczka międzyzębowa jest bardzo często zwana interdentalną. Jest to niezawodny przyrząd służący do usuwania zalegającego między powierzchnią styku zębów osadu nazębnego. Posiada ona długą, wąską główkę oraz wygodną rączkę, która ułatwia właściwe manewrowanie w jamie ustnej. Znajdujący się w takiej szczoteczce drut jest powlekany tworzywem sztucznym z miękkim, elastycznym włosiem. Taka budowa pozwala na dokładne wypełnienie włosiem całej powierzchni przestrzeni znajdującej się między zębami. Dzięki temu w pełni skutecznie usuwa on nagromadzony pokarm oraz osad.

Czyściki miedzyzębowe w bogatej ofercie

Obecnie wybór szczoteczek międzyzębowych jest bardzo duży. Dostępne w sprzedaży modele różnią się pomiędzy sobą:

  • rozmiarem
  • twardością włosia
  • kształtem uchwytu
  • materiałem, z którego zostały wykonane
  • przeznaczeniem

I tak na przykładszczoteczka międzyzębowa (którą znajdziesz w sklepie https://sklep.marrodent.pl/szczoteczka-curaden-curaprox-do-zeb-w-miedzyzebowa-prime-czerwona-5szt—uchwyt-cps07.html) posiadająca małą główkę oraz krótki uchwyt jest przeznaczona do czyszczenia bardzo wąskich przestrzeni i zębów przednich. Z kolei modele o nieco większej główce doskonale nadają się do wymiatania zanieczyszczeń znajdujących się w okolicach tylnych zębów.

W ofercie dostępne są także specjalne czyściki ortodontyczne, które to są przeznaczone dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Wiele modeli jest także dedykowanych dla osób posiadających w jamie ustnej mosty, korony czy implanty. Wybierając idealną szczoteczkę interdentalną i stosując ją każdego dnia, można przez długi czas cieszyć się z posiadania pięknych oraz zadbanych zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *