Wózek inwalidzki – zadbaj o jakość i komfort życia

Wózki inwalidzkie to niezbędne wyposażenie osób niepełnosprawnych motorycznie, które nie mogą się samodzielnie poruszać. Z wózków korzystają zarówno osoby, które straciły zdolność poruszania się w wypadkach czy w wyniku choroby, jak i takie, które urodziły się z uszkodzonym układem ruchu. Urządzenia zapewniają duże wsparcie dla osób starszych, które bez wózka nie mogą normalnie funkcjonować. Zwiększają komfort fizyczny i psychiczny, zapewniają swobodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, pozwalają żyć samodzielnie. Jakie wózki inwalidzkie dostępne są na rynku? Na co zwracać uwagę, wybierając konkretny model?

Wózki inwalidzkie – jakie modele są dostępne w sklepach?

Wózki inwalidzkie dostępne są w wielu rodzajach, dlatego z łatwością można dopasować model do potrzeb użytkownika. W sklepach z wyposażeniem dla niepełnosprawnych można kupić:

  • standardowy wózek inwalidzki dla dorosłych,
  • wózek spacerowy dla dzieci niepełnosprawnych,
  • wózek aktywny dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport,
  • wózek stabilizujące plecy i głowę,
  • wózek elektryczne,
  • skutery.

Wózki manualne przeznaczone są dla osób, które mają sprawne ręce i mogą samodzielnie kierować wózkiem. Elektryczny wózek inwalidzki stanowi ogromne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, poprawia jakość i komfort życia. Dzięki szerokiej ofercie, zarówno dzieci, seniorze, jak i pacjenci wymagający całodobowej opieki, mogą wybrać wózek, który poprawi komfort ich życia. 

Jaki wózek inwalidzki wybrać?

Wózek inwalidzki musi być dopasowany do niepełnosprawności danej osoby, jej wieku oraz gabarytów. Inny model będzie potrzebny dla osoby, która jest w stanie samodzielnie sterować wózkiem, a inny osobie z porażeniem, która do poruszania się potrzebuje pomocy innych osób. Szukając wózka inwalidzkiego, warto również zwrócić uwagę na wiek użytkownika. Osoby młode oraz aktywne fizycznie potrzebuję wózka, który będzie mobilny i lekki, pozwalający na pokonywanie dużych odległości. Seniorzy i osoby mało aktywne powinny wybrać wózek o stabilnej konstrukcji, który zapewni bezpieczeństwo i pozwoli sprawnie poruszać się po najbliższej okolicy. Część wózków musi być prowadzona przez opiekunów osób niepełnosprawnych. W takim wypadku należy zwrócić uwagę, aby wózek miał wygodne sterowanie. Ważnym parametrem jest waga wózka. Osoby, które potrzebują lekkiego sprzętu, powinny rozważyć wózka z aluminiową ramą. Aluminiowy wózek inwalidzki jest lekki, łatwy w prowadzeniu, nadaje się dla osób aktywnych. Dużą popularnością cieszą się wózki z możliwością szybkiego demontażu kół oraz składania. Dzięki temu wózek można włożyć do bagażnika, a to ułatwia mobilność. Warto również zwrócić na to, czy wózek ma elementy poprawiające wygodę np. odchylane podłokietniki, wyjmowane podnóżki czy poduszki. Plusem jest tapicerka wykonana z materiału niepalnego, przyjemnego dla skóry, odpornego i łatwego do czyszczenia oraz zapewniającego pełną przepuszczalność powietrza. Wybierając wózek, warto zwrócić uwagę na siedzisko. Powinno być regulowane, umożliwiające dopasowanie do potrzeb danej osoby. Ważne są również hamulce, zwrotne przednie i tylne koła oraz inne udogodnienia, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę. Warto zwrócić uwagę na nowoczesny design, który ważny jest szczególnie dla młodych ludzi. 

Wózki inwalidzkie – cena

Różne rodzaje wózków inwalidzkich mają różne ceny. Najprostsze manualne modele można kupić już za kilkaset złotych. Droższe są wózki aktywne, najwyższe ceny osiągają wózki elektryczne oraz skutery. Warto pamiętać, że do każdego wózka można otrzymać dofinansowanie z NFZ. Kwota refundacji wynosi od 600 do 3000 zł i zależy od modelu wybranego wózka. Najmniejsze dofinansowanie przysługuje do zakupu ręcznych wózków inwalidzkich, największe do zakupu wózków specjalnych, np. elektrycznych. Z refundacji wyłączony jest wózek z funkcją toalety. 

Aby wybrać odpowiedni wózek, warto odwiedzić sklep z wózkami inwalidzkimi. W Tanim Sklepie Medycznym dostępne są wózki dla dzieci i dorosłych, manualne i elektryczne. Dostępne modele wyróżnia wysoka jakość, trwałość niezawodnością oraz atrakcyjna ceną. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *