Złe nawyki

Dwudziesty pierwszy wiek cechuje się oprócz niezwykłego postępu technologicznego i zaniedbań w aspekcie ruchu i właściwego odżywiania u jednych grup społecznych, samoświadomością w tej dziedzinie innych. Wielka ilość stresu wkraczającego w nasze ciało ze wszystkich stron, olbrzymi pośpiech, niewłaściwa ilość snu, zła dieta to czynniki, które przemawiają za tym żeby zmienić swój stosunek do rytuałów zdrowotnych w życiu.

Używki a zdrowie

Dużym problemem jest też nadużywanie używek. Szczególnie alkohol ma niszczący wpływ na nas. Przez niego nie śpimy, osoby ćwiczące zapominają wykonać trening, a raczej nie mają na niego siły i ochoty, wypłukujemy sobie wiele cennych witamin i minerałów. Alkohol niszczy nasze wewnętrzne narządy, sprawia że uzależniamy się od niego i sieje olbrzymie spustoszenie w organizmie. Ścina też białko co jest kolejnym czynnikiem przemawiającym za stosowanie tej substancji z głową. Ograniczenie alkoholu na pewno nikomu jeszcze nie zaszkodziło, a zawsze myśląc o sobie i swoim zdrowiu warto spróbować. Nie mówimy tu o chorobliwym odmawianiu sobie wszystkiego co ma negatywne skutki, ale o zwyczajnym traktowaniu sprawy z rozumem.

Umiar i zdrowy rozsądek

Czerwone wino bowiem oprócz niekorzystnych aspektów stosowania w nadmiarze potrafi też wpływać pozytywnie. Poprawia nasze krążenie, generalnie ma dobry wpływ na układ krwionośny i trawienny, redukuje stres i napięcia, rozluźnia. Trzeba tu jednak pamiętać o umiarze, bo każdy lek przedawkowany działa zupełnie odwrotnie niż w celu, dla którego został wymyślony. Warto pomyśleć na przykład o pół rocznym detoksie od wszystkich używek przekonamy się bowiem czy nie jesteśmy uzależnieni, a także zobaczymy jak zgubny wpływ mają one na nasze zdrowie, kondycje, siłę, witalność i jak o wiele lepiej czujemy się bez nich. Na imprezach nie tak jak przekonuje mylne, popularne stwierdzenie można się dobrze bawić. Wystarczy odrobina wolnej woli. Wiele osób po takim okresie już nigdy nie wróci do dawnego życia. Abstynencja ma więc wiele pozytywnych aspektów.
Podsumowując temat alkohol a zdrowie, można by mówić w nieskończoność. Ma on bardzo dużo negatywnych cech, ale stosowany w umiarze może też działać jak lekarstwo czy suplement diety. Często jednak o tym umiarze zapominamy, cóż jesteśmy przecież tylko ludźmi i mamy całkowite prawo do popełniania błędów, mylenia się. Nie zapominajmy o naszym zdrowiu, to mój taki mały apel do człowieka, przynajmniej raz na jakiś czas przypominajmy sobie jak cenne jest nasze zdrowie i piękne nasze ciało, a na pewno nie będziemy tego żałować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *