Butelki HDPE- gdzie się sprawdzą, jaką pojemność wybrać?

Przemysł kosmetyczny wymaga zachowania wysokiej higieny oraz bezpieczeństwa produktów. Firmą sprzedającym swoje wyroby zależy natomiast na eleganckim i estetycznym wyglądzie opakowania. Wszelkie najważniejsze wymagania oraz standardy spełniają butelki HDPE. Takie pojemniczki mają wiele zalet i wszechstronne zastosowanie.

Buteleczki na kosmetyki- co można w nich przechowywać?

Dzięki ich zastosowaniu możemy w wygodny sposób przechowywać, a także dozować różnego rodzaju kosmetyki, takie jak:

  • szampony,
  • mydła,
  • żele,
  • balsamy,
  • płyny micelarne,
  • toniki,
  • płyny do kąpieli i wiele więcej.

Butelka HDPE sprawdzi się idealnie także w podróży, jako kosmetyk do bagażu podręcznego.

Butelka kosmetyczna- jaką pojemność wybrać?

Wybierając to opakowanie, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego pojemność. To od niej zależy to, czy dana butelka HDPE sprawdzi się w przechowywaniu danej substancji. Niewielkie opakowania o pojemności do 100 ml są nieocenione podczas podróży samolotem czy też na kilkudniowej wycieczce. Wielkość butelki zależy w dużej mierze od specyfiki produktu. Jeżeli jest on używany rzadko czy też w małych ilościach (np. intensywne serum) wówczas można sięgnąć po najmniejsze butelki o pojemności np. 10 ml lub 15 ml. Dobrze, jeśli takie opakowania zostaną wyposażone w pipetę, która ułatwi cały proces aplikacji i pozwoli na precyzyjne wymierzenie ilości użytego środka. Takie niewielkie buteleczki to świetna opcja, która pozwoli na zużycie kosmetyku jeszcze przed upływem jego terminu ważności.

A co w przypadku, kiedy szukamy butelki na żele pod prysznic, mydła czy szampony? Po takie preparaty sięgamy bardzo często, a więc odpowiednim wyborem będą dosyć duże opakowania. Wtedy najlepiej zainwestować w duże pojemniczki, na przykład te o pojemności 250,500 albo nawet 1000 mililitrów.

Butelki HDPE – jakie ma zalety?

Warto podkreślić, że są to lekkie buteleczki na kosmetyki, przez co nie sprawiają trudności w transporcie. Charakteryzują się też wysoką trwałością. Co ważne, butelki te są też bezpieczne dla przechowywanych w nich substancji. Nie wchodzą z nimi w żaden sposób w reakcje, stanowiąc skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy, ale także działanie promieni słonecznych. Dzięki nim można łatwo aplikować daną substancję, a to ze względu na możliwość zastosowania różnych dozowników. HDPE jest materiałem bezpiecznym dla naszego zdrowia. W przypadku kosmetyków ważne jest też to, że można go bez trudu czyścić, co pozwala na higieniczne przechowywanie środków.