Co to jest i jak działa bajkalina?

Bajkalina jest rośliną znaną człowiekowi już od tysięcy lat. Doceniano jej niezwykłe właściwości pomimo tego, że nie było żadnych badań naukowych, które mogłyby je potwierdzić. Obecnie tarczyca bajkalska została już niejednokrotnie przebadana, ekstraktom z jej korzenia przypisuje się nawet działanie przeciwnowotworowe i uspokajające. Wiele osób twierdzi, że jest to roślina sprzyjająca długowieczności, spowalniająca proces starzenia się komórek. Warto zainteresować się tym ziołem, bo posiada szereg cennych właściwości.

Bajkalina – właściwości, czyli jak działa tarczyca bajkalska?

Ludzie od wieków poszukują magicznego środka, który wydłuży życie i zapewni młodzieńczy wygląd, eliksir długowieczności. W wielu roślinach drzemie ogromny potencjał, są one w stanie skutecznie spowolnić proces starzenia się komórek. Świetnym przykładem będzie bajkalina, która zawiera substancje aktywne będące w stanie wydłużać telomery, czyli cykl regeneracji komórek. Można wobec tego mówić, że tarczyca bajkalska działa odmładzająco. Warto ją stosować profilaktycznie, gdyż zmniejsza się ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Jeżeli ktoś boryka się ze stanami lękowymi i zaburzeniami snu, to również warto sięgnąć po bajkalinę. Działa ona kojąco na układ nerwowy, poprawia jakość snu, uspokaja, zapobiega nerwicy. Suplementacja tarczycą bajkalina zmniejsza ryzyko rozwoju choroby Alzheimera czy Parkinsona. Przypisuje się jej także pozytywne działanie na wątrobę. Usprawnia jej regenerację i chroni przed chorobotwórczymi drobnoustrojami Bajkalina działa uspokajająco i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Przeciwdziała miażdżycy i tworzeniu się zakrzepów krwi na skutek zlepiania się trombocytów.

Bajkalina jest bardzo pomocnym ziołem w przypadku problemów skórnych. Niweluje stany zapalne, łagodzi trądzik i podrażnienia skóry. Zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Dodaje się ją wobec tego do kremów z filtrami UV czy balsamów do opalania. Warto po nią sięgać w przypadku chorób jamy ustnej: próchnicy, chorób dziąseł, grzybicy jamy ustnej. Wynika to z jej działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybicznego. Bajkalinę stosuje się nawet do redukowania stanów zapalnych dróg moczowych. Występuje w formie tabletek, kapsułek, nalewek. Roślinę tę wykorzystuje się także do produkcji wielorakich kosmetyków, łącznie ze środkami przeznaczonymi do pielęgnacji okolic intymnych. Popularne są kremy i serum do twarzy o działaniu odmładzającym skórę i regenerującym ją. Roślina ta wpływa korzystnie na układ krążenia, obniża poziom cholesterolu we krwi, przeciwdziała rozrostowi grzyba Candida albicans.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *