Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Dlaczego warto nosić soczewki multifokalne?

19 września 2022 soczewki multifokalne

Wyróżniamy różne rodzaje soczewek, a wśród najbardziej znanych typów należy wymienić soczewki multifokalne. Kiedy i dlaczego warto je stosować? Dowiedz się wszystkiego o tym typie soczewek!

Soczewki kontaktowe a wada wzroku

Jednym z podstawowym kryteriów doboru soczewek kontaktowych są wady wzroku i schorzenia. W zależności od tego dobiera się odpowiednie soczewki, które mają być nakierunkowane na wyeliminowanie danej wady. Tylko odpowiednio dobrane rodzaje soczewek są w stanie zmniejszyć wadę wzroku, polepszyć jakość widzenia, a co za tym idzie zwiększyć komfort codziennego funkcjonowania.

Kiedy stosować soczewki multifokalne?

Ten typ soczewek powinien być stosowany w sytuacji, gdy cierpisz na starczowzroczność, która jest nieunikniona. Najczęściej jest diagnozowana u osób ok. 40. roku życia. Wynika z faktu, że wraz z wiekiem dochodzi do utraty sprężystości soczewki wewnątrzgałkowej. Na skutek tego pojawiają się problemy z ostrym widzeniem, co sprawia, że obraz staje się rozmyty i niewyraźny, a widzenie z bliska przysparza wielu trudności i powoduje oddalanie od siebie przedmiotów, aby móc dobrze zobaczyć tekst lub przedmiot.

Jak działają soczewki progresywne?

Soczewki multifokalne (inaczej soczewki progresywne) przede wszystkim polepszają widzenie z bliska. Te soczewki są bardzo wygodnym i skutecznym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają na jednoczesną korekcję do dali i bliży.

Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne?

To nieustanny i nierozstrzygnięty dylemat osób borykających się z wadami wzroku. W przypadku starczowzroczności soczewki kontaktowe są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ jedna i ta sama para umożliwia korekcję do dali i bliży. Decydując się na okulary korekcyjne dla tej wady wzroku, trzeba nosić dwie pary okularów, ponieważ jedną umożliwiają korekcję do dali, a drugie do bliży. Zmiana okularów to zdecydowanie mniej wygodna opcja niż soczewki progresywne.

Jakie rozróżniamy typy soczewek multifokalnych?

Te soczewki kontaktowe możemy podzielić na kilka rodzajów, w zależności od różnych rodzajów preferencji użytkownika. Jeśli chodzi o czas przeznaczony na użytkowanie, to soczewki progresywne mogą być zarówno jednodniowe, jak i wielorazowe. Ich podziału można również dokonać, uwzględniając materiał wykonania. Dobranie kryteriów do indywidualnych potrzeb i stylu życia pozwala wybrane idealne soczewki, które charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania.

Jak prawidłowo dobrać soczewki progresywne?

Soczewki kontaktowe muszą być dobrane przez specjalistę, który zna dokładnie ten temat. Należy pamiętać, aby nigdy nie wybierać ich samodzielnie. Przed ich doborem, trzeba również upewnić się, jakie rodzaje soczewek będą odpowiednie dla Ciebie, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Podstawą jest odpowiednia diagnoza wady wzroku, ponieważ źle dobrane soczewki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Już dziś postaw na dobre widzenie, i zapisz się do specjalisty, który pomoże Ci dobrać profesjonalne soczewki.

Redakcja zdrowienacodzien.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie zdrowie, dieta, stylowy lifestyle oraz troska o dzieci łączą się, by wspierać Cię w prowadzeniu zdrowego, aktywnego i pełnego energii życia rodzinnego! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące zdrowia, zrównoważonej diety, inspiracji lifestyle'owej oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej rodziny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zapalenie ucha
Czy jonizacja powietrza jest szkodliwa?
Nowoczesne metody ortognatyki

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne metody ortognatyki