Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Implanty stomatologiczne – stałe uzupełnienie o wielu zaletach

8 lipca 2022 implanty


Coraz więcej Polaków decyduje się na implanty stomatologiczne. Dlaczego warto je wykonać? Zobacz wskazania i zalety do ich zastosowania!

Chociaż są dość drogie, to jednak są one bardzo popularne i wybiera je wiele osób, którym zależy na atrakcyjnym i zdrowym śmiechu. Gdy chodzi o implanty Warszawa nie jest dzisiaj jedynym miastem, gdzie można je wykonać. W implantologii specjalizuje się również wiele gabinetów i klinik na terenie całej Polski.

Z czego składają się implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne są rodzajem trwałego, stałego uzupełnienia protetycznego, którego zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia zębowego oraz odbudowanie ubytku.

Implanty zbudowane są z kilku elementów, a dokładnie z wszczepu umieszczanego w kości, łącznika oraz z koronki, mostka lub protezy, które osadzane są na wszczepie lub wszczepach.

Za pomocą implantów można zatem uzyskać efekt podobny do naturalnego uzębienia, co powoduje, że dzisiaj na ich wykonanie decyduje się wiele osób.

Kiedy można zastosować implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być one wykonane z różnych wskazań.

Najczęściej wykonuje się implanty wtedy, gdy u pacjenta dochodzi do pojedynczych ubytków zębów, na przykład po nieudanym leczeniu kanałowym czy też w przypadku mechanicznego uszkodzenia zęba wymagającego jego usunięcia.

Warto jednak wskazać, że implanty mogą również sprawdzić się u tych pacjentów, u których dochodzi do mnogich braków zębowych. Wobec tego są one dobrym wyborem wtedy, gdy pacjent nie ma kilku zębów, również sąsiadujących ze sobą w jamie ustnej, a nawet wtedy, gdy ma on bezzębie, czyli nie ma już żadnych naturalnych zębów.

Najwyższej jakości implanty Warszawa – skorzystaj z profesjonalnej obsługi w ramach nowoczesnej implantologii w Warszawie!

Jakie są główne zalety implantów stomatologicznych?

  • Do najważniejszych zalet implantów stomatologicznych należy zaliczyć poniższe:
  • wysoka estetyka uzupełnienia, które wygląda jak naturalne zęby
  • codzienny komfort, ponieważ implant nie zaburza mowy, nie ociera, nie wypada
  • wieloletnia trwałość, a u wielu pacjentów implanty mogą być stosowane nawet dożywotnio
  • brak trudności związanych z utrzymaniem implantów w czystości, ponieważ można myć je jak naturalne zęby
  • zachowanie funkcji żucia, dlatego pacjent może bez problemów prowadzić standardową dietę

Wybierz implanty Warszawa – dokładne informacje dotyczące oferty gabinetów i klinik prowadzących leczenie implantologiczne w Warszawie można znaleźć na ich stronach internetowych.

 

 

 

 

 

Redakcja zdrowienacodzien.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie zdrowie, dieta, stylowy lifestyle oraz troska o dzieci łączą się, by wspierać Cię w prowadzeniu zdrowego, aktywnego i pełnego energii życia rodzinnego! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące zdrowia, zrównoważonej diety, inspiracji lifestyle'owej oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej rodziny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zapalenie ucha
Czy jonizacja powietrza jest szkodliwa?
Nowoczesne metody ortognatyki

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne metody ortognatyki