Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym – porady i wskazówki

Makijaż permanentny to zabieg, który może poprawić wygląd i samopoczucie u wielu osób, które odczuwają dyskomfort wynikający z asymetrii czy zbyt rzadkiego owłosienia. Zabieg jest bezpieczny i daje doskonałe efekty, ale aby utrzymać je jak najdłużej, należy odpowiednio o nie zadbać.

Kiedy już zdecydujemy się na piękne brwi permanentne chcemy, aby jak najdłużej wyglądały doskonale. Na końcowy efekt makijażu permanentnego składa się rodzaj użytego tuszu, intensywność pigmentu, sposób wybranej aplikacji, ale także zaangażowanie w pielęgnację po zabiegu. Dbanie o swój tatuaż na każdym etapie może oznaczać różnicę między pięknym, trwałym tatuażem kosmetycznym a rozczarowującym efektem.

Bezpośrednio po zabiegu

Makijaż permanentny brwi to tak naprawdę forma tatuażu. Dlatego bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić mrowienie, obrzęk, zaczerwienienie, łuszczenie się naskórka i swędzenie. To typowe objawy tego, że skóra już rozpoczyna proces gojenia. Objawy te mogą trwać do 72 godzin i można je złagodzić za pomocą środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. W ciągu tych pierwszych kilku dni obligatoryjnie należy oprzeć się pokusie drapania i dotykania brwi lub nakładania kremu lub maści innych niż zalecone w http://amaryllisclinic.pl/makijaz-permanentny-brwi-lodz/.

Pierwszy tydzień po zabiegu jest kluczowy dla zapewnienia skutecznego gojenia i doskonałego i długotrwałego efektu.

W pierwszych siedmiu dniach po wykonaniu makijażu należy:

  • Nie myć wodą brwi i okolic. Dostanie się wody na leczony obszar, może spowodować problemy z półtrwałym tatuażem. 

  • Przypiąć grzywkę. Włosy ocierające się o wytatuowane brwi mogą spowodować infekcję, która zakłóci utrwalanie koloru.

  • Unikać słońca i pocenia się. Duże okulary przeciwsłoneczne lub kapelusz z rondem zapewniają ochronę tatuaży przed zgubnym promieniowaniem słonecznym.  Należy także unikać zajęć, które mogą powodować nadmierne pocenie się, takich jak sport lub sauny.

Długotrwała pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny brwi utrzyma się dłużej, jeżeli używa się kremu z filtrem przeciwsłonecznym z uwagi na fakt, że światło słoneczne powoduje wyblaknięcie pigmentu.

Co ciekawe warto także unikać stosowania kremów przeciwstarzeniowych w okolicy brwi, ponieważ mogą one wpływać na tatuaże, podobnie jak peelingi chemiczne, peelingi twarzy, zabiegi laserowe, mikrodermabrazja i inne tego typu.

Oprócz tego na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele specyfików przeznaczonych do pielęgnacji brwi permanentnych. Regularne ich stosowanie utrwala efekt i satysfakcję z wyglądu.