Naturalne szampony do włosów – ranking najlepszych produktów

Każdy z nas lubi to, co naturalne; naturalną żywność, naturalne kosmetyki do ciała i twarzy, a ostatnio naturalny szampon do włosów. Czy to nie przesada? – Nie. Naturalne kosmetyki do włosów pozwalają uzyskać nie tylko zdrowe i piękne włosy, blask oraz zdrową skórę głowy. Oto ranking polecanych przez nas naturalnych szamponów do włosów.

Czym odróżniają się naturalne szampony do włosów od tzw. „zwykłych”?

Naturalne szampony do włosów dbają nie tylko o odżywienie i blask naszych włosów, ale także o dobrą kondycję skóry głowy. Szampon naturalny pozbawiony jest dodatków w postaci plastiku, sylikonów, parabenów i SLS.

Naturalny szampon do włosów zawiera tylko naturalne składniki, takie jak ekstrakty z nasion (na przykład olej jojoba), Wyciągi z roślin, z migdałów czy inne dodatki, taki jak: masło shea, keratyna i wiele innych, naturalnych składników. Najlepsze naturalne szampony znajdziesz na stronie https://www.izielnik.pl/naturalne-szampony-do-wlosow.

Obecnie rynek naturalnych szamponów do włosów jest tak imponujący, że każdy znajdzie odpowiedni kosmetyk polecany do indywidualnych potrzeb pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Jak wybrać najlepszy naturalny szampon do włosów?

Produkt naturalny przeznaczony do pielęgnacji włosów obecnie można podzielić na wiele kategorii, w tym do różnego rodzaju włosów, a także w zależności od rodzaju stylizacji, którą stosujemy lub specjalnych wymagań skóry naszej głowy.

Do włosów suchych polecamy szampony odżywcze, z dużą zawartością olejków, np.: Sylveco VIANEK, szampon uzdrowiskowy Dr Duda czy BIOKAP Bellezza.

Pamiętajmy, że to co zawiera naturalny szampon, będzie miało przełożenie na kondycję naszej wrażliwej skóry głowy i jakość naszych włosów, dlatego warto wybierać produkty z naturalnych składników. Do włosów farbowanych polecamy szczególnie: BIOKAP nutricolor, Khadi – nabłyszczający szampon do włosów Shikakai.

Problem mężczyzn także rozwiązują naturalne szampony do włosów, na przykład BIOTEBAL EFFECT – szampon do włosów przerzedzających się czy Zdrowe Korzyści BonTon Men – szampon przeciw siwieniu włosów dla mężczyzn.