Skaner wewnątrzustny – wsparcie w pracy w gabinetach stomatologicznych

Stomatolodzy w trakcie codziennej pracy muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Tzn. zgłaszają się do nich pacjenci z różnym stanem uzębienia. Współczesna medycyna jest szeroko rozwinięta. Na tyle, że pacjenci, którzy zębów nie mają, mają szansę na odbudowę. Do wykorzystania są różnego rodzaju urządzenia medyczne, które wspierają leczenie zębów. Jedną z takich propozycji jest skaner wewnątrzustny.

Skaner wewnątrzustny – sprzęt, który można wynająć

Stworzenie obrazu w 3D całej jamy ustnej to prawdziwy fenomen, który generuje trójwymiarowe odzwierciedlenie zębów, dziąsła i podniebienia. Jego konstrukcja sprawia, że jest on w stanie wykonać nawet do tysiąca zdjęć w jedną minutę. Wielu stomatologów przyznaje, że urządzenie to, które nazywane jest także kamerą do wnętrza ust, zrewolucjonizowało medycynę. Cena za taki skaner jest dość wysoka – od 40 tys. zł. do nawet 150 tys. zł. Wydatek, który dla wielu gabinetów może być poza zasięgiem. Istnieje jednak możliwość skorzystania z usługi wynajmu skanera wewnątrzustnego. Szczegółowe informacje można znaleźć na https://cereclab.pl/. Istnieje możliwość wynajęcia najbardziej popularnych modeli urządzeń, a także podjęcia współpracy z certyfikowanym laboratorium medycznym.

Czy wynajem skanera wewnątrzustnego jest opłacalny?

Oczywiście, że jest to usługa godna rozważenia, ponieważ dzięki temu w swoim gabinecie będzie można zaoferować swoim klientom szeroki wachlarz usługowy. Sam wynajem wymaga podpisania umowy partnerskiej. Prace protetyczne będą wykonywane w technologii CAD/CAM. Wynajem takiego urządzenia medycznego obejmuje również szkolenie, dzięki czemu pracownicy medyczni będą umieli poruszać się w tym środowisku. Umowa podpisywana jest na określony czas z możliwością przedłużenia. Sam stomatolog decyduje o tym czy będzie chciał kontynuować współpracę, czy jednak rezygnuje z użycia sprzętu. Wielu specjalistów finalną decyzję uzależnia od pacjentów, którzy będą zgłaszali się do do gabinetu z określonymi problemami.

Jak mogę wykorzystać skaner wewnątrzustny?

Jedna z najważniejszych kwestii, to możliwości, które skaner wewnątrzustny jest w stanie zapewnić.  Jakie dokładnie czynności będzie można przy jego pomocy wykonać? Skaner wewnątrzustny pomaga przy wykonaniu: koron, mostów, licówek, łączników indywidualnych, do implantoprotetyki, do cyfrowej wizualizacji uśmiechu oraz do wykonania wielu innych prac.

Korzyści płynące z pracy ze skanerem wewnątrzustnym

Stomatolodzy doceniają skaner wewnątrzustny za wiele udogodnień, które jest w stanie zaoferować. To właśnie dzięki niemu można:

  • cieszyć się precyzyjnym obrazem – takim, który jest w stanie pokazać nawet punkty styczne w jamie ustnej. Urządzenie pozwala także na stworzenie wirtualnego artykulatora z ruchami żuchwy.

  • czas – dzięki temu pacjent nie musi przebywać długo w gabinecie dentystycznym. Wykonanie takiego zdjęcia nie zajmuje dużej ilości czasu, więc sam lekarz będzie miał okazję do tego, aby przyjąć większą ilość osób potrzebujących pomocy.

  • komfort i higiena – po pierwsze nie trzeba wykonywać już żadnych męczących wycisków (sama masa mogłaby zawierać ich ogromne ilości), a do tego udaje się utrzymać maksimum komfortu. Sam skaner zawsze jest sterylizowany po wykorzystaniu przez kolejnych pacjentów.

  • bezpieczeństwo – to także zapewnienie większego poziomu bezpieczeństwa leczenia protetycznego. Wpływa na to bezproblemowa komunikacja pomiędzy samym lekarzem oraz technikiem, który także jest zaangażowany w cały ten proces.

Czas więc na to, aby kolejne gabinety miały możliwość skorzystania z tego urządzenia.

Materiał zewnętrzny