Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Suplementy na bóle stawów i kości

27 kwietnia 2023 suplementy


Ciężka praca fizyczna obciążająca stawy, zła dieta, bardzo mały lub całkowity brak aktywności fizycznej, choroby czy też inne dolegliwości sprawiają, że nasze stawy i kości są bardzo słabe, a każdy ruch sprawia ból. Jakie suplementy na stawy i kości powinno się stosować, aby skutecznie je wzmocnić ? Przeczytaj poniższy tekst i sprawdź, czego brakuje w Twojej apteczce.

Co powinny zawierać suplementy, aby wzmacniać stawy i kości?

Przysłowie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego dobrej jakości suplementacja zastosowana odpowiednio wcześniej jest w stanie uchronić nas przed dolegliwościami bólowymi, lub też opóźnić rozwój choroby.

Aby jak najdłużej zachować ruchomość stawów i cieszyć się swobodnym ruchem bez bólu warto wprowadzić do swojej diety suplementy na kości i stawy zawierające w swoim składzie witaminę D i K, a także wapń. Wraz z wiekiem w naszym organizmie spada poziom wapnia, który jest głównym składnikiem budującym nasze kości. Jego bardzo niski poziom może skutkować dla osób starszych zachorowaniem na osteoporozę. Jednak sam preparat zawierający wapń nie wystarczy, konieczne jest zastosowanie suplementacji wzbogaconej o witaminę D, która jest konieczna do odpowiedniego wchłaniania między innymi wapnia.

Pozytywny wpływ witaminy K to stosunkowo świeże odkrycie w profilaktyce chorób stawowych. Naukowcy odkryli, że witamina K jest w stanie zabezpieczyć stawy przed degeneracją, a więc tym samym zmniejsza ryzyko rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów. Natomiast zastosowanie suplementów zawierających witaminy z grupy B w szczególności (B1, B2, B3 i B6) sprawi, że zwiększy się zdolność wytwarzania energii, a stawy i więzadła będą się lepiej regenerować. Preaparaty z witaminami z grupy B to będą również idealne suplementy na mięśnie, a ich stosowanie nie tylko zwiększy masę mięśniową, ale również przyspieszy ich budowę.

Kolagen dobry na wszystko

Kolagen jest znany od bardzo dawna ze swoich wspaniałych właściwości. Substancja ta to nic innego jak białko strukturalne, które odpowiada za kształtowanie i budowę struktury tkanek oraz ich regenerację. I właśnie funkcja regeneracji ma szczególne znaczenie w przypadku stawów. Kolagen sprawdzi się również w przypadku dbania o wygląd zewnętrzny, substancja ta sprawia, że skóra staje się jędrna.

W celu zachowania prawidłowej ruchomości w stawach oraz możliwości poruszania się bez bólu należy zapewnić organizmowi prawidłowy poziom kolagenu. Niestety bardzo trudno jest wprowadzić do swojego codziennego menu takie posiłki, które zapewnią nam należytą ilość tej substancji, dlatego o wiele lepiej jest w celu ochrony przed negatywnymi skutkami zastosować kolagen na stawy w formie suplementu.

Odpowiednia suplementacja nie tylko obniża poziom ryzyka związany z zachorowaniem, ale również łagodzi dolegliwości bólowe. Jednak, aby przynosiła efekty, musi odbywać się w sposób regularny oraz z użyciem dobrej jakości produktów.

Redakcja zdrowienacodzien.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie zdrowie, dieta, stylowy lifestyle oraz troska o dzieci łączą się, by wspierać Cię w prowadzeniu zdrowego, aktywnego i pełnego energii życia rodzinnego! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące zdrowia, zrównoważonej diety, inspiracji lifestyle'owej oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej rodziny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zapalenie ucha
Czy jonizacja powietrza jest szkodliwa?
Nowoczesne metody ortognatyki

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nowoczesne metody ortognatyki