Unikatowy miód fasolowy

Wśród wielu rodzajów miodów dostępnych na polskim rynku miód fasolowy wciąż jeszcze pozostaje niszowym produktem. Jednocześnie jego smak, zapach i właściwości sprawiają, że jest on coraz częściej polecany przez ekspertów jako bardzo dobra alternatywa dla klasycznych miodów.

Źródło miodu fasolowego

Miód z tego gatunku bazuje na nektarze z kwiatów jednej z odmian fasoli tyczkowej (tzw. fasoli wielokwiatowej). Produkt ten wytwarzany jest w szczególności na Roztoczu, gdyż jest to miejsce idealnie nadające się do uprawy fasoli tyczkowej. Odpowiednia pogoda (duże nasłonecznienie) sprzyja wegetacji tego gatunku, dzięki czemu istnieje duża baza dla pszczół do produkcji unikalnego nektaru.

Parametry miodu fasolowego

Miód fasolowy z Roztocza charakteryzuje się przede wszystkim smakiem. Nie jest to klasyczny słodki miód (w przeciwieństwie do popularnych miodów wielkokwiatowych czy akacjowego), dlatego jest ceniony przez klientów preferujących delikatnie kwaskowaty smak. Miód ten ma kolor uzależniony od konsystencji – jest słomkowy w wersji płynnej, natomiast po krystalizacji przyjmuje kolor zbliżony do białego lub kremowego. Intensywny aromat to także specyficzna cecha tej odmiany miodów. W zasadzie można tu wyczuć zapach kwiatów fasoli, z którego wytwarzany jest nektar wykorzystywany przez pszczoły do produkcji tej odmiany miodu.

Właściwości miodu fasolowego

Smak i aromat miodu fasolowego znajduje coraz więcej zwolenników, ale to właściwości zdrowotne powinny zadecydować o wzroście popularności tej odmiany miodu. Miód fasolowy z Roztocza dobrze wpływa na cały organizm – począwszy od układu krwionośnego, poprzez pokarmowy, a skończywszy na immunologicznym. Miód ten polecany jest w sezonie jesienno-zimowy do budowania odporności organizmu, dlatego jest korzystny dla osób często chorujących na grypę czy przeziębienie. Miód ma także właściwości regeneracyjne i posiada wiele cennych składników odżywczych.

Oryginalne miody z Roztocza

Dostawcy z Roztocza to ta grupa, która coraz szerzej oferuje dla klientów z całej Polski najlepszy miód fasolowy. Oryginalne miody z tego regionu dostępne w sprzedaży internetowej mają wszelkie niezbędne certyfikaty pochodzenia i gwarancje. Miody fasolowe dostępne są w słoikach o różnej pojemności, dostosowanych do potrzeb odbiorców. Ceny miodów fasolowych są coraz bardziej przystępne, co popularyzuje tę odmianę miodu wśród rosnącej rzeczy odbiorców z całego kraju.