Jak powinien wyglądać trening odchudzający?

Jak powinien wyglądać trening umożliwiający spalanie tkanki tłuszczowej? Czy lepsze będą specjalne ćwiczenia z piłką, czy może klasyczne cardio? Jeżeli chcesz uprawiać jakiś sport ze względu na swoją sylwetkę i masę ciała, musisz przede wszystkim zacząć kontrolować swoje tętno. To ono pokaże ci, czy jesteś na dobrej drodze do przepalenia kolejnych kilogramów.

trening odchudzający

Aby to tętno bez trudu kontrolować i na bieżąco je sprawdzać podczas wykonywanych ćwiczeń, powinieneś zainwestować w specjalną opaskę lub inteligentny zegarek przeznaczony właśnie do pomiaru tętna. Korzystaj z tego urządzenia podczas każdego treningu. Na bieżąco sprawdzaj swoje tętno przy ćwiczeniach i staraj się, by wynosiło ono mniej więcej 70% twojego tętna maksymalnego (wcześniej powinieneś je sobie oczywiście wyliczyć). Jeżeli to tętno okazuje się niższe, musisz niestety przyspieszyć albo w jakiś inny sposób zwiększyć intensywność ćwiczeń. Nie ma bowiem sensu tracić czasu i energii na treningi, które będą średnio skuteczne które być może rozruszają twoje ciało, ale jednak nie pomogą ci schudnąć.

trening odchudzanie

A w rzeczywistości nawet ćwiczenia z piłką, które z boku wyglądają na lekkie, proste i przyjemne, potrafią wykończyć mięśnie i wyraźnie zwiększyć oraz przyspieszyć przepływ krwi, o ile są wykonywane intensywnie. Zawsze możesz dać z siebie więcej. Zawsze możesz wykonywać brzuszki szybciej albo dłużej. Po prostu staraj się manewrować poziomem intensywności treningów. Jeżeli chcesz, by ćwiczenia były efektywne, musisz się trochę zmęczyć.

Przeczytaj więcej na aktywnastrefa.pl