Specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Masz świeżo zrobiony tatuaż i nie do końca wiesz, jak prawidłowo się z nim obchodzić? Teoretycznie tatuator objaśnił ci wszystkie podstawowe kwestie związane z pielęgnacją nowej dziary, ale choć wiesz, co masz robić, nie masz pojęcia, jakich produktów powinieneś używać na gojącej się skórze? Najlepiej oczywiście sięgnąć po te przeznaczone właśnie do świeżych tatuaży. Możesz ich poszukać i w specjalistycznych sklepach, i w większych drogeriach, i nawet w aptekach. Za sprawą takich produktów kosmetycznych pielęgnacja tatuażu okaże się dużo prostsza i przede wszystkim na pewno nie uszkodzi twojego nowego malunku.

Pierwszym bardzo ważnym, absolutnie podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji tatuażu jest oczywiście żel do mycia. Zazwyczaj uzupełnia się go związkami zdolnymi do przyspieszania gojenia się skóry. Płyny do tatuażów są hipoalergiczne. Nie wywołują reakcji uczuleniowych i mogą być używane nawet przez tych, którzy często reagują alergiami na różne substancje zapachowe czy barwiące występujące w popularnych mydłach i płynach do kąpieli. Specjalny żel bardzo dobrze będzie oczyszczać twoją skórę ze złuszczającego się naskórka, kurzu i innych zanieczyszczeń. Zabezpieczy ją przy okazji przed ewentualnymi infekcjami. Nie dopuści po prostu do tego, by na twojej skórze doszło do rozwoju szkodliwych bakterii. Takiego żelu używaj oczywiście codziennie. Staraj się nim jak najdokładniej oczyszczać okolice tatuażu, jednakże rób to na tyle delikatnie, by nie zaszkodzić malowidłu.

Mycie to jednak nie wszystko. Każda oczyszczona skóra wymaga przecież nawilżenia i właśnie z tego powodu po wyjściu z wanny i zakończonej gorącej kąpieli zazwyczaj smarujesz całe ciało ulubionym balsamem, mleczkiem albo czystym naturalnym olejkiem. Z tatuażem trzeba postępować podobnie. Pielęgnacja tatuażu łączy w sobie i oczyszczanie skóry, i jej systematyczne i dokładne nawilżanie. Nie powinieneś jednak używać do tego celu tych balsamów, z których korzystasz na co dzień. Akurat one najprawdopodobniej będą zawierać pewne agresywne substancje, chociażby syntetyczne barwniki, które mogłyby zaburzyć naturalną regenerację naskórka, wywołać alergię czy nawet doprowadzić do podrażnień. W wielu miejscach znajdziesz na szczęście specjalne kremy przeznaczone właśnie do nawilżania tatuażu. Najprawdopodobniej możesz je kupić nawet w swoim salonie. Zrób to koniecznie i staraj się używać takich produktów każdego dnia. Później, gdy twój tatuaż już się wygoi, taki krem będziesz mógł zastąpić dowolnym olejkiem.

Przeczytaj więcej na aptekapodsloncem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *