Lidokaina bez recepty – jakie działanie wykazuje i gdzie można ją kupić?

Lidokaina jest popularnym lekiem używanym w celu znieczuleń miejscowych. Jakie działanie wykazuje i gdzie można ją zakupić?

Obecnie coraz większym powodzeniem cieszy się lidokaina bez recepty. Ze względu na właściwości znieczulające związek ten jest wybierany często wtedy, gdy pojawiają się problemy z bólem. Co warto wiedzieć o lidokainie dostępnej bez recepty?

Czym jest lidokaina?

Lidokaina jest związkiem chemicznym przeznaczonym do miejscowego znieczulenia. Ma ona budowę amidową i w stanie czystym ma postać proszku. 

Za pomocą lidokainy można uzyskać bardzo szybki rezultat zmniejszenia dolegliwości bólowych tkanek oraz redukcję bólu, na przykład związanego z prowadzonym zabiegiem czy stanem zapalnym.

Lidokaina może być używana w wielu celach – również u dzieci, ponieważ jest ona uznawana za bezpieczny związek znieczulający. Warto jednak pamiętać o tym, że ma ona również określone przeciwwskazania i nie może być stosowana u każdego pacjenta.

Czy lidokaina jest dostępna bez recepty?

Aktualnie lidokaina bez recepty jest dostępna i można kupić ja bez konieczności udawania się do lekarza po receptę. To duże udogodnienie dla tych pacjentów, którym zależy na szybkim pozbyciu się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Najczęściej lidokaina bez recepty oferowana jest w formie sprayów, żelów, maści czy też jako kapsułki przeznaczone do ssania. 

W preparatach dostępnych bez recepty stosowane są niewielkie dawki tego związku, które są bezpieczne. Trzeba jednak uważać, aby nie przedawkować lidokainy, dlatego nie można stosować preparatów w ilości większej niż zalecana na opakowaniu.

Jakie zastosowanie ma lidokaina?

Jak wspomniano wcześniej, lidokaina bez recepty najczęściej używana jest w przypadku preparatów przeznaczonych do miejscowego znieczulenia. Za jej pomocą można pozbyć się bólu i poprawić swój komfort.

Najczęściej lidokaina bez recepty jest używana w przypadku preparatów przeznaczonych na:

  • dolegliwości gardła, na przykład bóle, problemy z mówieniem, można kupić ją w formie sprayu albo kapsułek
  • hemoroidy, czyli guzki krwawnicze odbytu, które powodują ból, krwawienie
  • bolesne ząbkowania i dolegliwości dziąseł – może być również używana u dzieci

Dodatkowo lidokaina bez recepty może być używana po urazach, na przykład powstałych podczas uprawiania sportów. Wtedy zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości bólowe i sprawia, że powrót do sprawności jest łatwiejszy. W tym przypadku można stosować gotowe preparaty albo zdecydować się na zakupienie czystej lidokainy, która może być zmieszana według zaleceń producenta z innymi produktami.

Gdzie można kupić lidokainę?

Aktualnie lidokaina bez recepty jest łatwo dostępna, dlatego też nie ma większych problemów z jej zakupem.

Gotowe preparaty zawierające lidokainę można kupować w aptekach, na przykład w formie sprayów, żeli czy tabletek do ssania. Z kolei czysta lidokaina bez recepty w formie proszku może być kupiona w sklepach specjalizujących się w sprzedaży związków chemicznych.

Zamówienia na lidokainę i preparaty zawierające ten rodzaj związku mogą być też składane w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *