Oczyszczanie twarzy dzięki szczoteczce sonicznej – zadbaj w 100% o pielęgnację cery

Specjaliści do spraw urody coraz częściej przekonują, że tradycyjne codzienne oczyszczanie twarzy przy pomocy dłoni i kosmetyków nie jest skuteczne – zwłaszcza w przypadku cery mieszanej, tłustej czy trądzikowej. Pomocna może natomiast się okazać soniczna szczoteczka do twarzy.

Z tekstu dowiesz się:

  • Czym jest szczoteczka soniczna do twarzy?
  • Jakie korzyści daje pielęgnacja twarzy przy jej użyciu?
  • Jak używać sonicznej szczoteczki do twarzy?

Soniczna szczoteczka do mycia twarzy – co to jest?

Soniczna szczoteczka do twarzy to urządzenie, którego działanie opiera się na manualnym oczyszczaniu wspieranym przez fale dźwiękowe. Obracająca się z prędkością nawet kilkunastu tysięcy ruchów na minutę główka szczoteczki wytwarza fale dźwiękowe, które precyzyjnie docierają w głębsze partie skóry i dokładnie usuwają makijaż oraz nagromadzone zanieczyszczenia.

Producenci twierdzą, że szczoteczka soniczna do twarzy pozwala nawet na sześciokrotnie efektywniejsze oczyszczanie skóry niż tradycyjne mycie, co znacznie poprawia kondycję cery. W zależności od rodzaju, soniczna szczoteczka do twarzy może być wyposażona w końcówki z silikonowym włosiem lub włosiem ze sztucznego włókna. Te drugie trzeba regularnie wymieniać – mniej więcej co 2–3 miesiące.

Oczyszczanie twarzy szczoteczką soniczną – efekty

Oczyszczanie twarzy przy pomocy szczoteczki sonicznej niesie ze sobą liczne korzyści. Należy do nich przede wszystkim bardzo dokładne usunięcie ze skóry resztek makijażu oraz zanieczyszczeń. Szczoteczka z łatwością dociera bowiem nawet do trudno dostępnych partii twarzy, złuszczając martwy naskórek, odblokowując pory i przywracając skórze świeży wygląd. 

Sam proces pielęgnacji twarzy przy pomocy szczoteczki jest swoistym masażem dla cery – pobudza krążenie, a także opóźnia procesy starzenia. Dogłębnie oczyszczona skóra z odblokowanymi porami o wiele lepiej przyjmuje także wszelkie nakładane na nią kosmetyki: kremy, ampułki odżywcze czy specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne. Te i inne kosmetyki można kupić w dobrych cenach na Allegro.

Jak używać sonicznej szczoteczki do twarzy?

Warto pamiętać, że nawet najnowocześniejsza soniczna szczoteczka do mycia twarzy nie powinna być używana codziennie – mogłoby to bowiem spowodować uszkodzenia w naturalnej barierze ochronnej skóry, doprowadzić do jej zaczerwienienia oraz podrażnień. Wystarczy zastosować ją kilka razy w tygodniu. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż początkowo może to wpłynąć na chwilowe pogorszenie stanu cery – odblokowane pory „wyrzucają” na zewnątrz niechciane zanieczyszczenia, co bywa widoczne w postaci krost i wyprysków (nie jest to jednak reguła).

Większość producentów rekomenduje, by do pielęgnacji twarzy z wykorzystaniem szczoteczki sonicznej używać wyłącznie wody. Wystarczy zwilżyć główkę, przyłożyć do skóry, włączyć urządzenie i przez mniej więcej dwie minuty po kolei oczyszczać kolejne partie. Nie ma jednak przeciwwskazań, by nałożyć na włosie odrobinę żelu czy pianki do mycia twarzy (mniej niż w przypadku tradycyjnego mycia dłońmi). Po użyciu szczoteczkę trzeba dokładnie umyć ciepłą wodą z mydłem i opłukać, a następnie wysuszyć. Dzięki temu włosie posłuży dłużej w dobrym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *