Jak żyć w pełni?

Każdy człowiek lubi wybrać się czy obejrzeć w telewizji dobry kabaret. Występy komików oblegają tysiące ludzi, bilety rozchodzą się w zastraszającym tempie. Teatry, które same utrzymują się przynoszą zyski, a nie generują strat to takie, które mają w swoich repertuarach farsy i komedie.

Zdrowy śmiech

Zastanówmy się nad popularnością tego zjawiska. Ikoną cyrku jest przecież clown, a nie linoskoczek, czy kobieta broda.
Już królowie wiedzieli jak ważny jest śmiech zatrudniając na swoich dworach komików. Komicy mogli zawsze pozwolić sobie na więcej, obśmiewać pewne tendencję, wytykać błędy, wskazywać niepopularne, a skuteczne rozwiązania. W systemach totalitarnych gdzie cenzura jest na porządku dziennym za zwyczaj pozwala się na śmiech, ponieważ śmiech przybliża niekorzystne nam zjawiska, oswaja je, sprawia, że stają się bardziej do zniesienia. Podczas śmiechu wyzwala się w człowieku bardzo dużo endorfin, osoby, które często się śmieją są bardziej lubiane, sprawiają wrażenie błyskotliwszych, bardziej otwartych. W najbardziej trudnych życiowych sytuacjach jeżeli pozwolimy sobie na śmiech, możemy lepiej sobie poradzić. Szefowie dużych korporacji oraz dyrektorzy państwowych ośrodków często fundują swoim pracownikom bilety na kabaret czy farsę, ponieważ uwydatnia to pracę ma znaczący wpływ na atmosferę w grupie, zwiększa jej osiągi, zmniejsza ryzyko strajków i buntów. Zatem pada pytanie dlaczego tak się dzieje. A dzieje się tak, ponieważ śmiech to zdrowie. To prozaiczne przysłowie było znane już naszym dziadkom i babciom, a także dalszym przodkom. Przysłowia nie biorą się z niczego, a mądrości ludowych nigdy nie wolno lekceważyć. Człowiek w dobie postępującej cywilizacji często wypiera śmiech, głośne wybuchnięcie śmiechem traktowane jest dziwnymi spojrzeniami i wymownymi wyrazami twarzy. Zupełnie nie słusznie. Powinniśmy bez żadnej krępacji śmiać się jak najwięcej, właśnie na cały głos, tak, żeby wszyscy słyszeli. I to powinno być wielkie credo naszego gatunku.

Warto się śmiać

Każdy człowiek powinien śmiać się jak najwięcej, wypieramy często ten element z naszego życia, zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy popatrzeć na niemowlaki, śmieją się one wesoło bardzo często i jak pozytywną aurę wprowadza to do otoczenia. Naszym uśmiechem możemy rozładować wiele napięć i przekierować na tę dobrą stronę sporo konfliktów. Bo życie jest za krótkie, żeby nie korzystać z niego w pełni, bo warto jest budować pozytywną wizję świata w naszej wyobraźni, bo sama dieta nie wystarczy, aby pozostać na długo zdrowym i młodym duchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *