Wyciskarka ślimakowa do warzyw i owoców – dlaczego warto ją wybrać?

Od dłuższego czasu badania naukowe wykazują pozytywny wpływ owoców i warzyw na zdrowie. Nic więc dziwnego, że ludzie zaczynają przyglądać się swojej diecie i starają się ją poprawić. Najczęściej wybieraną formą uzupełnienia witamin i minerałów są soki, jednak nie każdy wie, jaki sok spełnia swoją rolę. W sklepach jesteśmy z każdej strony otoczeni teoretycznie zdrowymi napojami, które w rzeczywistości są wysoko przetworzone i przez to pozbawione swoich drogocennych właściwości. Jeśli chcesz zadbać o swoją dietę i przygotować samemu pełen wartości odżywczych sok, wyciskarka ślimakowa jest idealnym rozwiązaniem.

Działanie wyciskarki ślimakowej

Schemat działania wyciskarki opiera się na działaniu wałka, w który jest wyposażona. Wyciskarka ślimakowa może posiadać jeden lub dwa takie wałki – wybór odpowiedniej zależny jest od tego, jakich produktów chcemy używać. Rolą wałka jest rozgniatanie owoców i warzyw, z których przygotowujemy sok. Wyciskarka z dwoma wałkami pozwala używać również innych składników, na przykład warzyw liściastych i ziół, a nawet pomoże w przygotowaniu makaronu i mieleniu przypraw! Obie wyciskarki działają na wolnych obrotach, dzięki czemu soki nie podgrzewają się, co jest bardzo ważne w procesie ich wyciskania, ponieważ niska temperatura nie pozbawia soku składników odżywczych zawartych w owocach i warzywach.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę ślimakową?

Najważniejszą zaletą wyciskarek wolnoobrotowych jest wytwarzanie naturalnych, zdrowych i pełnych wartości odżywczych soków, które pozbawione są wszelkiego rodzaju konserwantów i sztucznych barwników. Wyciskarka ślimakowa jest bardzo prostym, wręcz intuicyjnym w obsłudze urządzeniem, które na dodatek przez nieskomplikowaną budowę łatwo utrzymać w czystości. Warto ją wybrać również ze względu na oszczędność naszego czasu. Dzięki niej jesteśmy w stanie wyciskać pyszne, zdrowe soki w mgnieniu oka, a następnie możemy przechowywać je w lodówce do 48 godzin, bez obawy o utratę witamin i minerałów. Jeśli zależy nam na zajmowaniu mniejszej ilości miejsca i cichej pracy, najlepiej wybrać wyciskarkę z jednym wałkiem. Z kolei jeśli nastawieni jesteśmy na wielofunkcyjność, to idealnie sprawdzi się wyciskarka dwuślimakowa. Dbanie o zdrową dietę i dostarczanie odpowiedniej ilości niezbędnych do życia składników odżywczych wcale nie musi być trudne. Sokowirówka wolnoobrotowa sama przygotuje dla nas pyszne i wartościowe soki, które z pewnością pozytywnie wpłyną na nasz organizm i samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *