Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych: większy komfort, łatwiejszy transport wózka

10 października 2022 Rampy aluminiowe

Uważa się, że korzystanie z wózka inwalidzkiego to koszmar. Praktyka dnia codziennego staje się wówczas niezwykle trudna. Tak być jednak nie musi, bowiem nowoczesne rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych to połączenie inżynierii z chęcią polepszenia czyjejś jakości życia. Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Rampy do wózków inwalidzkich elektrycznych i nie tylko

W wielu sytuacjach różnego rodzaju rampy ułatwiają transport ciężkich ładunków. Osoby niepełnosprawne na wózku inwalidzkim czasem również wymagają takich ramp, ponieważ wsiadanie i wysiadanie z samochodu wiąże się w ich przypadku z nie lada przedsięwzięciem. W związku z tym rampy do przewozu osoby niepełnosprawnej są jednym z najczęstszych zakupów dokonywanych przez rodziny oraz placówki opiekujące się ludźmi na wózku. W dużych miastach również taksówkarze korzystają z takich urządzeń.

Rzecz w tym, że rampy aluminiowe dla niepełnosprawnych, inaczej najazdy, są wyjątkowo wytrzymałe i lekkie zarazem. Nawierzchnia rampy wykonana jest z materiałów antypoślizgowych. Pozwalają na łatwe poruszanie wózków inwalidzkich w górę i w dół na krótkim odcinku. Takie trampy stosuje się nie tylko do samochodów, lecz również przy schodach do gmachów urzędowych na przykład. Nadają się do obsługi zarówno wózków elektrycznych, jak i w pełni manualnych.

Rampy uniwersalne dla osób niepełnosprawnych

To właśnie uniwersalność ramp sprawia, że są tak cennym wyposażeniem. Na rynku dostępne są także rampy gumowe oraz żebrowane, które posiadają nową powierzchnię podjazdową w formie precyzyjnych żeber, dzięki czemu mają jeszcze lepsze właściwości antypoślizgowe. Tego typu rampy aluminiowe do wózków w znacznym stopniu poprawiają komfort transportu zimą ze względu na ewentualne oblodzenia lub świeży, mokry śnieg.

najazdy aluminiowe dla niepełnosrpawnych

Składane rampy do podjazdów

Ciekawym rozwiązaniem są rampy podjazdowe składane. To one właśnie często posiadają konstrukcję żebrowaną. Poza tym można je złożyć w pojedynczą walizkę i bezproblemowo przenosić wedle potrzeby. To w gruncie rzeczy dużo lepsze rozwiązanie niż przebudowywanie podjazdów lub schodów. Mianowicie rampy podjazdowe składane mogą być używane w wielu miejscach, podczas gdy przeróbka budowlana dotyczy tylko jednej lokalizacji. Jeśli więc ktoś posiada dom z tarasem i jakimś budynkiem gospodarczym, jedna rampa zaspokoi wszystkie potrzeby osoby niepełnosprawnej. Zakup składanej rampy podjazdowej należy więc uznać za rzecz cokolwiek rozsądną.

Redakcja zdrowienacodzien.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie zdrowie, dieta, stylowy lifestyle oraz troska o dzieci łączą się, by wspierać Cię w prowadzeniu zdrowego, aktywnego i pełnego energii życia rodzinnego! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne porady dotyczące zdrowia, zrównoważonej diety, inspiracji lifestyle'owej oraz wychowywania dzieci łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej rodziny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czego potrzebujesz w swoim gabinecie okulistycznym
Teleradiologia
Czym są lampy szczelinowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czym są lampy szczelinowe