W jaki sposób dozować płyn dezynfekujący?

Ze względu na szereg występujących patogenów w postaci różnego rodzaju bakterii, grzybów i wirusów, które w szybki i niekontrolowany sposób rozprzestrzeniają się, powszechnym stało się używanie płynów dezynfekujących. Wspomniane środki mają na celu niszczenie drobnoustrojów z powierzchni skóry, które znalazły się na niej w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi przedmiotami lub powierzchnią.

Higiena stanowi w naszym życiu bardzo ważną kwestię, dlatego też regularne dezynfekowanie rąk przez wielu uważana jest za absolutną konieczność i to nie tylko w przypadku często uczęszczanych miejsc pożytku publicznego, ale także w naszych domach. W ten sposób ograniczamy rozprzestrzenianie się wirusów, grzybów oraz bakterii występujących na dłoniach, które poprzez dotykanie okolicy nosa, oczu lub ust przedostają się do wnętrza organizmu. Bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu łatwo i szybko pozbędziemy się drobnoustrojów, są dozowniki do płynu dezynfekującego.

Dozowniki – czym są i gdzie można je stosować

Dozowniki do płynu antybakteryjnego zarówno te dostępne w wersji manualnej, jak i automatycznej to kompaktowe, bardzo wygodne i praktyczne akcesoria, dzięki którym zadbamy o sprawne i szybkie odkażenie rąk. Są one produktami, które wzbudzają zaufanie do higieny i bezpieczeństwa wśród przechodniów, dlatego też bardzo często montuje się je wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym ruchem ulicznym. Mowa w tym momencie m.in. o takich miejscach jak np.:

  • biura;
  • punkty usługowo-handlowe (sklepy, kina, apteki;
  • obiekty sportowe;
  • lokale gastronomiczne;
  • hotele.

Rodzaje dozowników

Jak wspomniano wyżej dozowniki do płynu dezynfekującego (https://sklep.gro-tex.com.pl/171-dozowniki-do-plynu-dezynfekujacego), występują w dwóch podstawowych wersjach tj. automatycznej i manualnej. Każda z nich posiada swoje plusy i minusy, co nie zmienia faktu, że obie mają za zadanie dbać o higienę, pozwalając na szybkie i łatwe usunięcie z powierzchni rąk wszelkich drobnoustrojów.

Dozowniki bezdotykowe – pozwalają na sprawne oczyszczenie rąk poprzez ich wsunięcie pod wyznaczony obszar, w którym to automatyczny system wyposażony w specjalny czujnik aplikuje odmierzoną ilość preparatu. Dzięki temu, że nie trzeba nic w nich dotykać/przyciskać zostaje zachowana maksymalna higiena.

Dozowniki łokciowe – w tych modelach w celu zaaplikowania płynu antybakteryjnego niezbędnym jest naciśnięcie przycisku łokciem. W tym celu zadbano oczywiście o odpowiednie wyprofilowanie aplikatora.

Płyn antybakteryjny dozowanie

Dzięki sięgnięciu po dozowniki do płynu antybakteryjnego nie musimy specjalnie odmierzać niezbędnej ilości środka potrzebnej do odkażenia rąk. Akcesoria zostały skonstruowane w taki sposób, aby w sposób komfortowy aplikować odpowiednią ilość płynu antybakteryjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *